Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
z Libanu

Wszelkie obce wojska powinny opuścić terytorium Libanu, żaden też kraj nie powinien się mieszać w wybory prezydenckie w tym kraju - stwierdza najnowsza rezolucja Rady Bezpieczeństwa. Chociaż Rada nie sprecyzowała, o jakie wojska i jaki kraj chodzi, wiadomo, że rezolucja skierowana jest przeciwko Syrii, która od blisko 30 lat ma decydujący wpływ na sprawy Libanu.
Debata nad rezolucją odbyła się w czwartek późnym wieczorem, na dzień przed głosowaniem, w którym parlament libański miał przyjąć poprawkę do konstytucji, umożliwiającą sprawowanie urzędu prezydenta przez dwie kolejne kadencje. Dzięki tej poprawce prosyryjski prezydent Emile Lahoud mógłby pozostać na stanowisku.
Władze libańskie nie kryły
z &lt;name type="place"&gt;Libanu&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>Wszelkie obce wojska powinny opuścić terytorium &lt;name type="place"&gt;Libanu&lt;/&gt;, żaden też kraj nie powinien się mieszać w wybory prezydenckie w tym kraju - stwierdza najnowsza rezolucja &lt;name type="org"&gt;Rady Bezpieczeństwa&lt;/&gt;. Chociaż &lt;name type="org"&gt;Rada&lt;/&gt; nie sprecyzowała, o jakie wojska i jaki kraj chodzi, wiadomo, że rezolucja skierowana jest przeciwko &lt;name type="place"&gt;Syrii&lt;/&gt;, która od blisko 30 lat ma decydujący wpływ na sprawy &lt;name type="place"&gt;Libanu&lt;/&gt;.<br>Debata nad rezolucją odbyła się w czwartek późnym wieczorem, na dzień przed głosowaniem, w którym parlament libański miał przyjąć poprawkę do konstytucji, umożliwiającą sprawowanie urzędu prezydenta przez dwie kolejne kadencje. Dzięki tej poprawce prosyryjski prezydent &lt;name type="person"&gt;Emile Lahoud&lt;/&gt; mógłby pozostać na stanowisku.<br>Władze libańskie nie kryły
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego