Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 08.00
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
hab. Wojciech Poznaniak, kierownik Zakładu Psychologii Osobowości w Instytucie Psychologii UAM w Poznaniu. - Uważają, że ich wymagania w stosunku do otoczenia czy życia są oczywiste i zrozumiałe. W rezultacie domagają się ich realizacji, a kiedy dzieje się inaczej, uważają to za wielką niesprawiedliwość. Ich poczucie krzywdy jest niczym sztandar, którym machają manifestując swoją potrzebę otrzymania od innych wsparcia.
"Dzieci nieszczęścia" nie są typem skłóconych z życiem buntowników. Ich niezgoda na świat nie przeradza się w czyn, który rodzi nowe rozwiązania i postęp. Bliższa jest raczej zupełnej stagnacji i oczekiwaniu na cud.
- Monika żyła w przekonaniu, że przegrała już swoje życie - opowiada
hab. Wojciech Poznaniak, kierownik Zakładu Psychologii Osobowości w Instytucie Psychologii UAM w Poznaniu. - Uważają, że ich wymagania w stosunku do otoczenia czy życia są oczywiste i zrozumiałe. W rezultacie domagają się ich realizacji, a kiedy dzieje się inaczej, uważają to za wielką niesprawiedliwość. Ich poczucie krzywdy jest niczym sztandar, którym machają manifestując swoją potrzebę otrzymania od innych wsparcia.<br> "Dzieci nieszczęścia" nie są typem skłóconych z życiem buntowników. Ich niezgoda na świat nie przeradza się w czyn, który rodzi nowe rozwiązania i postęp. Bliższa jest raczej zupełnej stagnacji i oczekiwaniu na cud. <br>- Monika żyła w przekonaniu, że przegrała już swoje życie - opowiada
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego