Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2918
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
są w życiu człowieka chwile, że się robi głuchy jak pień.
Osobliwie ku wieczorowi
Jak się zachować, gdy ci szef oświadczy (zwłaszcza publicznie, przy ludziach), że jesteś głupi.
Najlepiej powołać się na Szwejka, który twierdził, że "nie wszyscy muszą być mądrzy. Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby od tego".
Podobnie, gdy szef poczęstuje nas epitetem "idiota", zareagujmy dziarsko: "Posłusznie melduję, panie prezesie, idiota. Objawy idiotyzmu obserwuję u siebie osobliwie ku wieczorowi".
Głupie lepsze
Zapyta ktoś, czy lepsze są kobiety głupie, czy inteligentne?
Otóż głupie. Do takiego
są w życiu człowieka chwile, że się robi głuchy jak pień.<br>&lt;tit1&gt;Osobliwie ku wieczorowi&lt;/&gt;<br>Jak się zachować, gdy ci szef oświadczy (zwłaszcza publicznie, przy ludziach), że jesteś głupi.<br>Najlepiej powołać się na Szwejka, który twierdził, że "&lt;q&gt;nie wszyscy muszą być mądrzy. Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby od tego&lt;/&gt;".<br>Podobnie, gdy szef poczęstuje nas epitetem "idiota", zareagujmy dziarsko: "&lt;q&gt;Posłusznie melduję, panie prezesie, idiota. Objawy idiotyzmu obserwuję u siebie osobliwie ku wieczorowi&lt;/&gt;".<br>&lt;tit1&gt;Głupie lepsze&lt;/&gt;<br>Zapyta ktoś, czy lepsze są kobiety głupie, czy inteligentne?<br>Otóż głupie. Do takiego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego