Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920)
Rok: 1999
związku z zagrożeniem zamarznięcia rzek, Flotylla Pińska otrzymała od płk. Wł. Sikorskiego zadanie przejęcia obrony - przez wyłoniony z niej pieszy oddział marynarzy - odcinka frontu od Petrykowa do Nowosiółek. Jego zasadniczym zadaniem była obrona mostu w Nowosiółkach.
W tym czasie w składzie flotylli znajdował się statek uzbrojony "Bug" dowodzony przez por. mar. Jana Sadowskiego i 8 motorówek (w tym 4 uzbrojone) oraz zdobyczne rosyjskie działo górskie baterii nadbrzeżnej. Do połowy listopada wszystkie jednostki pływające flotylli powróciły do Pińska, gdzie 16 listopada, zgodnie z decyzją szefa DSM utworzona została Komenda Portu Wojennego, na czele której stanął por. mar. Witold Szulc.
W rejonie Petrykowa
związku z zagrożeniem zamarznięcia rzek, Flotylla Pińska otrzymała od płk. Wł. Sikorskiego zadanie przejęcia obrony - przez wyłoniony z niej pieszy oddział marynarzy - odcinka frontu od Petrykowa do Nowosiółek. Jego zasadniczym zadaniem była obrona mostu w Nowosiółkach.<br>W tym czasie w składzie flotylli znajdował się statek uzbrojony "Bug" dowodzony przez por. mar. Jana Sadowskiego i 8 motorówek (w tym 4 uzbrojone) oraz zdobyczne rosyjskie działo górskie baterii nadbrzeżnej. Do połowy listopada wszystkie jednostki pływające flotylli powróciły do Pińska, gdzie 16 listopada, zgodnie z decyzją szefa DSM utworzona została Komenda Portu Wojennego, na czele której stanął por. mar. Witold Szulc.<br>W rejonie Petrykowa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego