Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
s określa straty neutronów w procesach innych niż rozszczepienie i reakcje wychwytu prowadzące do tworzenia w paliwie jąder rozszczepialnych. Jeżeli przyjmiemy ((...)) co jest poprawne dla reaktora ciężkowodnego, rozszczepienie stu jąder 235 prowadzi do tworzenia się 80 nowych jąder ((...))
Możliwość rozwoju energetyki jądrowej zależy przede wszystkim od dostępności i niskich kosztów materiałów rozszczepialnych. Rozwiązanie tego zagadnienia stało się możliwe i jest obecnie realizowane dzięki zastosowaniu powielania paliw rozszczepialnych. Istotą rozwiązania jest wykorzystanie charakterystycznej dla procesu rozszczepienia właściwości jądrowej, mianowicie faktu, że na jedno rozszczepienie przypada emisja, średnio, więcej niż dwóch neutronów.
Już w podanym przykładzie (6.2.5-1) mamy do czynienia
s określa straty neutronów w procesach innych niż rozszczepienie i reakcje wychwytu prowadzące do tworzenia w paliwie jąder rozszczepialnych. Jeżeli przyjmiemy ((...)) co jest poprawne dla reaktora ciężkowodnego, rozszczepienie stu jąder 235 prowadzi do tworzenia się 80 nowych jąder ((...))<br> Możliwość rozwoju energetyki jądrowej zależy przede wszystkim od dostępności i niskich kosztów materiałów rozszczepialnych. Rozwiązanie tego zagadnienia stało się możliwe i jest obecnie realizowane dzięki zastosowaniu powielania paliw rozszczepialnych. Istotą rozwiązania jest wykorzystanie charakterystycznej dla procesu rozszczepienia właściwości jądrowej, mianowicie faktu, że na jedno rozszczepienie przypada emisja, średnio, więcej niż dwóch neutronów.<br> Już w podanym przykładzie (6.2.5-1) mamy do czynienia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego