Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 5/5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
Grunwald".
Rzecz dzieje się w zakładach "Metalpol". Działają w nich dwa związki: "Solidarność", która ciągle strajkuje i zastrasza dyrekcję oraz związek branżowy. Jego członkowie chcą uczciwe pracować i nawołują do umiaru.
Słuszne niezadowolenie klasy robotniczej próbują oczywiście wykorzystać ciemne siły. Tutaj film wykorzystuje tradycje marca 1968 roku - czarnym charakterem jest mecenas Franczuk, doradca zakładowej "Solidarności". Zimny, przebiegły typ o inteligenckim i semickim wyglądzie. - Wiele rewolucji nie powiodło się, bo zostały zatrzymane w pół drogi - wykłada Jackowi Hajdukowi, młodemu przewodniczącemu "Solidarności". - Rewolucje muszą uderzać w podstawy systemu, dlatego trzeba za wszelką cenę rozprawić się ze starymi związkami.
Bohaterem pozytywnym jest Karol Szostak
Grunwald".<br>Rzecz dzieje się w zakładach "Metalpol". Działają w nich dwa związki: "Solidarność", która ciągle strajkuje i zastrasza dyrekcję oraz związek branżowy. Jego członkowie chcą uczciwe pracować i nawołują do umiaru.<br>Słuszne niezadowolenie klasy robotniczej próbują oczywiście wykorzystać ciemne siły. Tutaj film wykorzystuje tradycje marca 1968 roku - czarnym charakterem jest mecenas Franczuk, doradca zakładowej "Solidarności". Zimny, przebiegły typ o inteligenckim i semickim wyglądzie. - Wiele rewolucji nie powiodło się, bo zostały zatrzymane w pół drogi - wykłada Jackowi Hajdukowi, młodemu przewodniczącemu "Solidarności". - Rewolucje muszą uderzać w podstawy systemu, dlatego trzeba za wszelką cenę rozprawić się ze starymi związkami.<br>Bohaterem pozytywnym jest Karol Szostak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego