Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 02.06 (6)
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 2000
grupę filozofów, do której należy również pan. Czy nie znajduje pan związku między sobą a Derridą, Lyotardem i Fou-caultem?

- Z Derridą - tak. Z Foucaultem i Lyotardem - nie. Derrida używa tych samych argumentów co Nietzsche przeciwko idei, iż prawda koresponduje z realnością. Nietzsche powiedział, że prawda to ciąg metafor i metonimii, a Heidegger i Derrida potraktowali to jako punkt wyjścia, pokazując, iż rzeczy są takie, jakie są, gdyż ludzie tak a nie inaczej o nich mówią. Jednakże idea ta ma niewiele wspólnego z myślami Lyotarda i Foucaulta. Nie sądzę zresztą, by mieli oni nam coś filozoficznie oryginalnego do powiedzenia.

- W świetle
grupę filozofów, do której należy również pan. Czy nie znajduje pan związku między sobą a Derridą, Lyotardem i Fou-caultem?&lt;/&gt;<br><br>&lt;who4&gt;- Z Derridą - tak. Z Foucaultem i Lyotardem - nie. Derrida używa tych samych argumentów co Nietzsche przeciwko idei, iż prawda koresponduje z realnością. Nietzsche powiedział, że prawda to ciąg metafor i metonimii, a Heidegger i Derrida potraktowali to jako punkt wyjścia, pokazując, iż rzeczy są takie, jakie są, gdyż ludzie tak a nie inaczej o nich mówią. Jednakże idea ta ma niewiele wspólnego z myślami Lyotarda i Foucaulta. Nie sądzę zresztą, by mieli oni nam coś filozoficznie oryginalnego do powiedzenia.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who3&gt;- W świetle
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego