Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 09.00
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
szukać w sklepach. Nakazy dotyczą na razie tylko żywności sprowadzanej z zagranicy, ponieważ polskie produkty modyfikowane genetycznie nie zostały jeszcze dopuszczone do obrotu.
Żywność transgeniczna ciągle jest obiektem dyskusji, zarówno wśród naukowców, jak i konsumentów. Jedni są za, inni są przeciw. Jedno jest pewne - ważne jest, aby każdy z nas miał wybór i mógł sam świadomie zdecydować, czy kupić ulepszonego, zachowującego dłużej świeżość pomidora, czy może nie tak ładne, ale naturalne warzywo.

Wzbogacona żywność

W naszych domach od pewnego czasu pojawia się żywność określana jako funkcjonalna - nie zmieniona genetycznie, lecz wzbogacona o witaminy lub minerały. Do tej grupy należą na przykład
szukać w sklepach. Nakazy dotyczą na razie tylko żywności sprowadzanej z zagranicy, ponieważ polskie produkty modyfikowane genetycznie nie zostały jeszcze dopuszczone do obrotu. <br>Żywność transgeniczna ciągle jest obiektem dyskusji, zarówno wśród naukowców, jak i konsumentów. Jedni są za, inni są przeciw. Jedno jest pewne - ważne jest, aby każdy z nas miał wybór i mógł sam świadomie zdecydować, czy kupić ulepszonego, zachowującego dłużej świeżość pomidora, czy może nie tak ładne, ale naturalne warzywo.<br><br>&lt;tit&gt;Wzbogacona żywność&lt;/&gt;<br><br>W naszych domach od pewnego czasu pojawia się żywność określana jako funkcjonalna - nie zmieniona genetycznie, lecz wzbogacona o witaminy lub minerały. Do tej grupy należą na przykład
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!