Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
produkcyjnego opiera się na wyróżnieniu podstawowych typów czynników zewnętrznych w układzie jakościowym oraz podmiotowym, co przedstawiono na rysunku4.2.
Na rysunku 4.2 zasygnalizowano złożoność struktury otoczenia, determinującą niezwykłą złożoność wzajemnych oddziaływań przedsiębiorstwa i otoczenia. Oddziaływania te, ze względu na zasięg terytorialny, mogą mieć przykładowo charakter lokalny, regionalny, krajowy lub międzynarodowy, a ze względu na rodzaj - bezpośredni lub pośredni. Stany wzajemnych stosunków przedsiębiorstwa i poszczególnych podmiotów z otoczenia, ze względu na relacje celów można określić jako:
- współdziałanie (występują wspólne cele),
- neutralność (brak wspólnych i sprzecznych celów),
- rywalizację (występuje antynomia celów),
- podporządkowanie (występuje zhierarchizowana zależność celów).
Obraz stosunków przedsiębiorstwa z otoczeniem ulega
produkcyjnego opiera się na wyróżnieniu podstawowych typów czynników zewnętrznych w układzie jakościowym oraz podmiotowym, co przedstawiono na rysunku4.2.<br>Na rysunku 4.2 zasygnalizowano złożoność struktury otoczenia, determinującą niezwykłą złożoność wzajemnych oddziaływań przedsiębiorstwa i otoczenia. Oddziaływania te, ze względu na zasięg terytorialny, mogą mieć przykładowo charakter lokalny, regionalny, krajowy lub międzynarodowy, a ze względu na rodzaj - bezpośredni lub pośredni. Stany wzajemnych stosunków przedsiębiorstwa i poszczególnych podmiotów z otoczenia, ze względu na relacje celów można określić jako:<br>- współdziałanie (występują wspólne cele),<br>- neutralność (brak wspólnych i sprzecznych celów),<br>- rywalizację (występuje antynomia celów),<br>- podporządkowanie (występuje zhierarchizowana zależność celów).<br>Obraz stosunków przedsiębiorstwa z otoczeniem ulega
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego