Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
młodzieży szkolnej jako, w przybliżeniu, kontrolną dla zbiorowości uczniów i uczennic z rodzin dysfunkcjonalnych. Oczywiście, możliwe jest tylko porównanie najogólniejsze: struktury, nasilenia i tendencji samobójczych przejawianych w obydwu badanych zbiorowościach.

Jednym z istotniejszych pól analizy jest pochodzenie społeczne młodych samobójców.

Dzieci i młodzież nie pełnią jeszcze ról zawodowych, zatem ich miejsce w strukturze społecznej wyznacza pozycja społeczna i zawodowa rodziców. Czy można zatem na podstawie zebranych informacji badawczych ustalić istnienie społeczno-kulturowych uwarunkowań zachowań autodestrukcyjnych? Czy istnieją środowiska, w których młodzież częściej niż w innych podejmuje próby samobójstwa?

Wyniki analizowanych badań upoważniają do pozytywnej odpowiedzi na obydwie kwestie: istnieją uchwytne, istotne
młodzieży szkolnej jako, w przybliżeniu, kontrolną dla zbiorowości uczniów i uczennic z rodzin dysfunkcjonalnych. Oczywiście, możliwe jest tylko porównanie najogólniejsze: struktury, nasilenia i tendencji samobójczych przejawianych w obydwu badanych zbiorowościach.<br><br>Jednym z istotniejszych pól analizy jest pochodzenie społeczne młodych samobójców.<br><br> Dzieci i młodzież nie pełnią jeszcze ról zawodowych, zatem ich miejsce w strukturze społecznej wyznacza pozycja społeczna i zawodowa rodziców. Czy można zatem na podstawie zebranych informacji badawczych ustalić istnienie społeczno-kulturowych uwarunkowań zachowań autodestrukcyjnych? Czy istnieją środowiska, w których młodzież częściej niż w innych podejmuje próby samobójstwa?<br><br> Wyniki analizowanych badań upoważniają do pozytywnej odpowiedzi na obydwie kwestie: istnieją uchwytne, istotne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego