Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
SPWW (rozdz. 5). Inny rodzaj węchowych interakcji odorantów może spowodować, że zapach związku szkodliwego dla zdrowia nie będzie wyczuwany mimo przekroczenia progu. Często do podobnych groźnych skutków prowadzi adaptacja węchu do bodźców o stopniowo wzrastającym natężeniu (p. 3.4.2).

5 Zapach mieszanin odorantów
5.1. Rodzaj zapachu a skład mieszanin
Próby wyjaśnienia zależności zapachu i smaku od budowy cząsteczek wywołujących te wrażenia oraz od ilościowego składu ich mieszanin budzą największe zainteresowanie w ośrodkach zajmujących się perfumerią i aromatami żywnościowymi. Stosowana tu od dawna chromatografia gazowa, połączona z nowoczesnymi technikami identyfikacji eluatów, pozwala szybko określić jakościowy i ilościowy skład aromatów.
W
SPWW (rozdz. 5). Inny rodzaj węchowych interakcji odorantów może spowodować, że zapach związku szkodliwego dla zdrowia nie będzie wyczuwany mimo przekroczenia progu. Często do podobnych groźnych skutków prowadzi adaptacja węchu do bodźców o stopniowo wzrastającym natężeniu (p. 3.4.2).<br>&lt;gap&gt;<br>&lt;tit&gt;5 Zapach mieszanin odorantów&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;5.1. Rodzaj zapachu a skład mieszanin&lt;/&gt;<br>Próby wyjaśnienia zależności zapachu i smaku od budowy cząsteczek wywołujących te wrażenia oraz od ilościowego składu ich mieszanin budzą największe zainteresowanie w ośrodkach zajmujących się perfumerią i aromatami żywnościowymi. Stosowana tu od dawna chromatografia gazowa, połączona z nowoczesnymi technikami identyfikacji eluatów, pozwala szybko określić jakościowy i ilościowy skład aromatów.<br>W
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego