Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
osoby młodsze i zdrowe - lub bardzo stare i niedołężne, o wykształceniu średnim lub poniżej podstawowego, częściej mieszkające z kimś niż samotne.
164 osoby, które biorą pod uwagę (często jako ostateczność) przeniesienie się w przyszłości do zakładu, określiły, że tam najbardziej zależałoby im na: własnym pokoju (38% odpowiedzi), dobrej opiece (27%), miłych współmieszkańcach (23%), leczeniu się i możności zachowania diety (15%). Badani uzasadniają chęć pozostania "u siebie" brakiem ograniczeń i skrępowania, niezależnością od innych osób, potrzebą posiadania własnego kąta, przyzwyczajeniem do samotności, a także niechęcią oddalania się od rodziny lub znanej sobie okolicy.
Badani podkreślają konieczność nie tylko podwyżki, ale i stałej
osoby młodsze i zdrowe - lub bardzo stare i niedołężne, o wykształceniu średnim lub poniżej podstawowego, częściej mieszkające z kimś niż samotne. <br> 164 osoby, które biorą pod uwagę (często jako ostateczność) przeniesienie się w przyszłości do zakładu, określiły, że tam najbardziej zależałoby im na: własnym pokoju (38% odpowiedzi), dobrej opiece (27%), miłych współmieszkańcach (23%), leczeniu się i możności zachowania diety (15%). Badani uzasadniają chęć pozostania "u siebie" brakiem ograniczeń i skrępowania, niezależnością od innych osób, potrzebą posiadania własnego kąta, przyzwyczajeniem do samotności, a także niechęcią oddalania się od rodziny lub znanej sobie okolicy. <br> Badani podkreślają konieczność nie tylko podwyżki, ale i stałej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego