Typ tekstu: Książka
Autor: Dzik Jerzy
Tytuł: Dzieje życia na ziemi
Rok: 2003
pierścienicom (ryc. 8.1).
Ekspansję zwierząt w środowisko miękkiego dna w pobliżu granicy wendu z kambrem
dokumentują różnego rodzaju tropy. Znamienne, że w skałach wendu nie znajduje się śladów rycia w osadzie, a jedynie tropy pozostawione przez organizmy pełzające po dnie.
Robaki obłe Początek kambru został zdefiniowany przez biostratygrafów jako
moment pojawienia sięokrągłych w przekroju nor, płytko
U-kształtnie zagłębionych w osad ("Phycodes" pedum). Zwierzę formowało serie takich norek połączonych ze sobą zygzakowato.
Doskonale zachowane tropy tego typu z późnego kambru Wiśniówki koło Kielc (ryc.
1.8F-G) rzucają światło na zoologiczną naturę ich twórców. Na dnie niektórych norek leżą pałeczkowate
pierścienicom (ryc. 8.1).<br>Ekspansję zwierząt w środowisko miękkiego dna w pobliżu granicy wendu z kambrem <br>dokumentują różnego rodzaju tropy. Znamienne, że w skałach wendu nie znajduje się śladów rycia w osadzie, a jedynie tropy pozostawione przez organizmy pełzające po dnie.<br>Robaki obłe Początek kambru został zdefiniowany przez biostratygrafów jako <br>moment pojawienia sięokrągłych w przekroju nor, płytko <br>U-kształtnie zagłębionych w osad ("Phycodes" pedum). Zwierzę formowało serie takich norek połączonych ze sobą zygzakowato.<br>Doskonale zachowane tropy tego typu z późnego kambru Wiśniówki koło Kielc (ryc.<br>1.8F-G) rzucają światło na zoologiczną naturę ich twórców. Na dnie niektórych norek leżą pałeczkowate
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego