Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Jedwabnem, których przesłuchała Komisja do Ścigania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce.
Śledztwo przeprowadzono w 1967 roku.
Z relacji świadków wynika, że w Jedwabnem zginęło od 500 do 1000 Żydów. Według jednych, za zbrodnię odpowiadają Niemcy, według drugich - Polacy.
Archiwum w Ludwigsburgu - według korespondenta Polsatu - nie dysponuje jednak materiałami filmowymi dokumentującymi masowy mord Żydów w Jedwabnem. O szansach na odnalezienie takich filmów w ludwigsburskim archiwum spekulowały niedawno zachodnie media.
(PAP)Pracownicy uczelni zmuszeni do urlopu

BIAŁYSTOK Prawie 90 procent pracowników uniwersytetu złożyło wnioski o urlopy bezpłatne.
Odpowiadają oni w ten sposób na apel rektora i senatu w związku z trudną sytuacją finansową tej
Jedwabnem, których przesłuchała Komisja do Ścigania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce.<br>Śledztwo przeprowadzono w 1967 roku.<br>Z relacji świadków wynika, że w Jedwabnem zginęło od 500 do 1000 Żydów. Według jednych, za zbrodnię odpowiadają Niemcy, według drugich - Polacy.<br>Archiwum w Ludwigsburgu - według korespondenta Polsatu - nie dysponuje jednak materiałami filmowymi dokumentującymi masowy mord Żydów w Jedwabnem. O szansach na odnalezienie takich filmów w ludwigsburskim archiwum spekulowały niedawno zachodnie media.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Pracownicy uczelni zmuszeni do urlopu&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;BIAŁYSTOK&lt;/&gt; Prawie 90 procent pracowników uniwersytetu złożyło wnioski o urlopy bezpłatne.<br>Odpowiadają oni w ten sposób na apel rektora i senatu w związku z trudną sytuacją finansową tej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego