Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Biblioteczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1981
do wykonania nawet dla wybitnych specjalistów. Wynika to z nieustannego rozwoju tej dyscypliny, z coraz to nowych interpretacji pojęć i podejść metodologicznych.
O powodzeniu osób opracowujących słownik z zakresu informacji zadecydowałaby umiejętność stworzenia uporządkowanego zasobu pojęć i terminów tej dyscypliny. Tymczasem Słownik jest bez "charakteru", jakby ktoś poukładał terminy w mozaikę. Nie wystarczy chyba usunąć owe liczne niedociągnięcia i wady, aby Słownik uznano za dobry. Potrzebne jest - moim zdaniem - inne podejście do zasobu terminologicznego z zakresu informacji naukowej, być może, od strony zagadnień komunikacji w nauce.
Jest sprawą dla wszystkich chyba oczywistą, że ta sama informacja może mieć zupełnie inne znaczenie
do wykonania nawet dla wybitnych specjalistów. Wynika to z nieustannego rozwoju tej dyscypliny, z coraz to nowych interpretacji pojęć i podejść metodologicznych.<br>O powodzeniu osób opracowujących słownik z zakresu informacji zadecydowałaby umiejętność stworzenia uporządkowanego zasobu pojęć i terminów tej dyscypliny. Tymczasem &lt;hi rend="italic"&gt;Słownik&lt;/hi&gt; jest bez "charakteru", jakby ktoś poukładał terminy w mozaikę. Nie wystarczy chyba usunąć owe liczne niedociągnięcia i wady, aby &lt;hi rend="italic"&gt;Słownik&lt;/hi&gt; uznano za dobry. Potrzebne jest - moim zdaniem - inne podejście do zasobu terminologicznego z zakresu informacji naukowej, być może, od strony zagadnień komunikacji w nauce.<br>Jest sprawą dla wszystkich chyba oczywistą, że ta sama informacja może mieć zupełnie inne znaczenie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego