Typ tekstu: Książka
Autor: Wolanowski Lucjan
Tytuł: Upał i gorączka
Rok: 1996
trzystu milionów ludzi. Rzeczoznawcy ze Światowej Organizacji Zdrowia stwierdzają, że to "choroba, która prowadzi człowieka nad wykopaną mogiłę, a jest on już wtedy tak osłabiony, że wpycha go do grobu inna, czasem nawet dość błaha dolegliwość".
Wydaje się, że choroba ta prześladuje człowieka od zarania dziejów. Jej symptomy odnaleziono w mumiach starożytnego Egiptu. A przecież dopiero stosunkowo niedawno ludzie poznali mechanizm jej działania. Winowajcą są małe robaki żyjące w organizmie ludzkim. Odkrył je w 1851 roku niemiecki lekarz Teodor Bilharz. Potem "śledztwo" prowadzono jeszcze sześćdziesiąt lat, nim ujawniono upiorny cykl, w którym śmierć pełza na ślimaku.
Jaja pasożyta wydalane są w
trzystu milionów ludzi. Rzeczoznawcy ze Światowej Organizacji Zdrowia stwierdzają, że to "choroba, która prowadzi człowieka nad wykopaną mogiłę, a jest on już wtedy tak osłabiony, że wpycha go do grobu inna, czasem nawet dość błaha dolegliwość". <br> Wydaje się, że choroba ta prześladuje człowieka od zarania dziejów. Jej symptomy odnaleziono w mumiach starożytnego Egiptu. A przecież dopiero stosunkowo niedawno ludzie poznali mechanizm jej działania. Winowajcą są małe robaki żyjące w organizmie ludzkim. Odkrył je w 1851 roku niemiecki lekarz Teodor Bilharz. Potem "śledztwo" prowadzono jeszcze sześćdziesiąt lat, nim ujawniono upiorny cykl, w którym śmierć pełza na ślimaku.<br> Jaja pasożyta wydalane są w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego