Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 06.07
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
badań na miejscu i całodobowo - przekonuje dyr. Waldemar Taborski.
Wójt na zagrodzie

Wójt na zagrodzie równy wojewodzie - to hasło jest aktualne dzięki trzem rewolucjom, jakie przeszły w III RP samorządy lokalne. Pierwsza dokonała się 15 lat temu.
To w maju 1990 r., kiedy rząd Tadeusza Mazowieckiego rozkręcał reformy ustrojowe, na murach polskich miast pojawiły się plakaty wyborcze z hasłem: "Sam rząd to nie wszystko - samorząd - to jest to!". Ale frekwencja przy urnach nie była oszałamiająca: 42 proc. Wtedy uważano ją za niską, choć dziś pewnie podawano by za przykład rosnącej aktywności obywatelskiej.

Dalej od centrum
Wtedy nie wszyscy Polacy przywiązywali wagę
badań na miejscu i całodobowo - przekonuje dyr. Waldemar Taborski.&lt;/&gt;<br>&lt;div type="news"&gt;&lt;tit&gt;Wójt na zagrodzie&lt;/&gt;<br><br>Wójt na zagrodzie równy wojewodzie - to hasło jest aktualne dzięki trzem rewolucjom, jakie przeszły w III RP samorządy lokalne. Pierwsza dokonała się 15 lat temu. <br>To w maju 1990 r., kiedy rząd Tadeusza Mazowieckiego rozkręcał reformy ustrojowe, na murach polskich miast pojawiły się plakaty wyborcze z hasłem: "Sam rząd to nie wszystko - samorząd - to jest to!". Ale frekwencja przy urnach nie była oszałamiająca: 42 proc. Wtedy uważano ją za niską, choć dziś pewnie podawano by za przykład rosnącej aktywności obywatelskiej.<br><br>&lt;tit&gt;Dalej od centrum&lt;/&gt;<br>Wtedy nie wszyscy Polacy przywiązywali wagę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego