Typ tekstu: Książka
Autor: Newerly Igor
Tytuł: Pamiątka z Celulozy
Rok wydania: 1973
Rok powstania: 1952
sobie w tym mieście poradzi bez Korbala? I gdzie się schroni, jeśli deszcz lunie?
Wysupłał czym prędzej trzy złote. z ostatnich pieniędzy. - Biegnij, synu, do rzeźnika. Kup kaszanki pół kilo. I chleba kup bochenek. I dwie butelki piwa.
Po tej uczcie Korbal długo czuł niesmak i przewracał się z boku na bok nie wiedząc, jak się do starego odezwać. Bo jeśli kupił kaszankę i piwo - to jednak musi mieć pieniądze ! Za ostatnie nie postawiłby nigdy - toć ze wsi toto - kutwa i tyle. A więc?
Kiedy więc cieśla kichnął, bo od tego spania pod murem nabawił się kataru, kiedy zatem kichnął, to Korbal
sobie w tym mieście poradzi bez Korbala? I gdzie się schroni, jeśli deszcz lunie?<br>Wysupłał czym prędzej trzy złote. z ostatnich pieniędzy. - Biegnij, synu, do rzeźnika. Kup kaszanki pół kilo. I chleba kup bochenek. I dwie butelki piwa.<br>Po tej uczcie Korbal długo czuł niesmak i przewracał się z boku na bok nie wiedząc, jak się do starego odezwać. Bo jeśli kupił kaszankę i piwo - to jednak musi mieć pieniądze ! Za ostatnie nie postawiłby nigdy - toć ze wsi toto - kutwa i tyle. A więc?<br>Kiedy więc cieśla kichnął, bo od tego spania pod murem nabawił się kataru, kiedy zatem kichnął, to Korbal
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego