Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kalejdoskop Techniki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1979
centralnego ogrzewania, które zajęło miejsce pieców, istnieje dziś wiele innych, bardzo pomysłowych sposobów ogrzewania mieszkań. Zanim jednak opiszemy niektóre z nich, warto jeszcze poświęcić kilka słów centralnemu ogrzewaniu, Ci z was, którzy mają w swoich mieszkaniach grzejniki, zwane popularnie kaloryferami dobrze wiedzą, na czym polega ich działanie. Niektórzy z nich na pewno widzieli, jak w mieszczącej się w piwnicy domu kotłowni palacz podsyca węglem i koksem ogień płonący pod kotłami, w których ogrzewa się woda, krążąc następnie rurami po całym domu, po wszystkich jego pomieszczeniach.
Właśnie ciepło tej gorącej wody, promieniujące z grzejników w każdym mieszkaniu, ogrzewa je nie mniej skutecznie niż
centralnego ogrzewania, które zajęło miejsce pieców, istnieje dziś wiele innych, bardzo pomysłowych sposobów ogrzewania mieszkań. Zanim jednak opiszemy niektóre z nich, warto jeszcze poświęcić kilka słów centralnemu ogrzewaniu, Ci z was, którzy mają w swoich mieszkaniach grzejniki, zwane popularnie kaloryferami dobrze wiedzą, na czym polega ich działanie. Niektórzy z nich na pewno widzieli, jak w mieszczącej się w piwnicy domu kotłowni palacz podsyca węglem i koksem ogień płonący pod kotłami, w których ogrzewa się woda, krążąc następnie rurami po całym domu, po wszystkich jego pomieszczeniach.<br>Właśnie ciepło tej gorącej wody, promieniujące z grzejników w każdym mieszkaniu, ogrzewa je nie mniej skutecznie niż
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!