Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
elitarnej brytyjskiej jednostki SAS. Niespełna rok temu zdecydował się zabić swojego 10-letniego syna Jacoba chorego na zespół Huntera (stopniowe obumieranie komórek we wszystkich narządach wewnętrznych). Zdaniem Wragga to zabójstwo było aktem litości, bo chłopiec cierpiał niewyobrażalne męki. Sąd, przed którym stanął Wragg, podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia uznał, że sprawa jest na tyle skomplikowana, że werdykt należy odłożyć do listopada.
Tak zwane zabójstwa z litości nie są niczym nowym, media donoszą o nich mniej więcej co kilka miesięcy. Ten przypadek jest jednak inny. Zmusza bowiem do przemyślenia, do czego prowadzi przyjęcie powszechnie uznawanych praw. Dlaczego?

Otóż oskarżony o zabójstwo Andrew Wragg, tłumacząc się
elitarnej brytyjskiej jednostki SAS. Niespełna rok temu zdecydował się zabić swojego 10-letniego syna Jacoba chorego na zespół Huntera (stopniowe obumieranie komórek we wszystkich narządach wewnętrznych). Zdaniem Wragga to zabójstwo było aktem litości, bo chłopiec cierpiał niewyobrażalne męki. Sąd, przed którym stanął Wragg, podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia uznał, że sprawa jest na tyle skomplikowana, że werdykt należy odłożyć do listopada. <br>Tak zwane zabójstwa z litości nie są niczym nowym, media donoszą o nich mniej więcej co kilka miesięcy. Ten przypadek jest jednak inny. Zmusza bowiem do przemyślenia, do czego prowadzi przyjęcie powszechnie uznawanych praw. Dlaczego? <br><br>Otóż oskarżony o zabójstwo Andrew Wragg, tłumacząc się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego