Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
realizowany podczas transportu urobku z urobiska do miejsca rozładunku, jazda koparki po niepoziomej płaszczyźnie.
W pierwszym przypadku konieczne jest ustalenie parametrów mechanizmu obrotu nadwozia, a w szczególności prędkości kątowej nadwozia i przełożenia tego mechanizmu, przy których czas trwania obrotu jest najkrótszy.
W drugim przypadku obliczenia rozpoczyna się od ustalenia kąta nachylenia niepoziomej płaszczyzny, po której ma poruszać się koparka. Poprawność przeprowadzonych działań można zweryfikować na podstawie zależności regresyjnej (rys. 14.13), która przedstawia zależność mocy zainstalowanego silnika od masy koparki. Wysoka wartość współczynnika korelacji omawianej zależności wskazuje na zasadność takiego postępowania.
14.3.Zagadnienia ekologiczne
14.3.1. Uwagi wstępne
Współcześnie
realizowany podczas transportu urobku z urobiska do miejsca rozładunku, jazda koparki po niepoziomej płaszczyźnie.<br>W pierwszym przypadku konieczne jest ustalenie parametrów mechanizmu obrotu nadwozia, a w szczególności prędkości kątowej nadwozia i przełożenia tego mechanizmu, przy których czas trwania obrotu jest najkrótszy.<br>W drugim przypadku obliczenia rozpoczyna się od ustalenia kąta nachylenia niepoziomej płaszczyzny, po której ma poruszać się koparka. Poprawność przeprowadzonych działań można zweryfikować na podstawie zależności regresyjnej (rys. 14.13), która przedstawia zależność mocy zainstalowanego silnika od masy koparki. Wysoka wartość współczynnika korelacji omawianej zależności wskazuje na zasadność takiego postępowania.<br>&lt;tit1&gt;14.3.Zagadnienia ekologiczne&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;14.3.1. Uwagi wstępne&lt;/&gt;<br>Współcześnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego