Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 17.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
do więzienia, skąd dwukrotnie uciekał. Nadal figurował na liście Interpolu.
Zbrodniczą działalność próbował łączyć z polityką, ale nie odniósł w niej wielkich sukcesów. Wprawdzie w 1992 roku został deputowanym do serbskiego parlamentu, ale już rok później w kolejnych wyborach jego Partia Serbskiej Jedności nie zdobyła ani jednego mandatu. Był skrajnym nacjonalistą, zwolennikiem obecnego prezydenta Jugosławii Slobodana Miloszevicia, także znajdującego się na haskiej liście zbrodniarzy.
Po 1995 r. został biznesmenem. Bardzo dbał o popularność. Był właścicielem piłkarskiego klubu FC Obilić w Belgradzie. Jego trzecią żoną została popularna w Jugosławii piosenkarka folkowa Czecza. Lubił ciepło opowiadać o swoich dziewięciorgu dzieciach.
- Diabeł w ludzkiej
do więzienia, skąd dwukrotnie uciekał. Nadal figurował na liście Interpolu. <br>Zbrodniczą działalność próbował łączyć z polityką, ale nie odniósł w niej wielkich sukcesów. Wprawdzie w 1992 roku został deputowanym do serbskiego parlamentu, ale już rok później w kolejnych wyborach jego Partia Serbskiej Jedności nie zdobyła ani jednego mandatu. Był skrajnym nacjonalistą, zwolennikiem obecnego prezydenta Jugosławii Slobodana Miloszevicia, także znajdującego się na haskiej liście zbrodniarzy. <br>Po 1995 r. został biznesmenem. Bardzo dbał o popularność. Był właścicielem piłkarskiego klubu FC Obilić w Belgradzie. Jego trzecią żoną została popularna w Jugosławii piosenkarka folkowa Czecza. Lubił ciepło opowiadać o swoich dziewięciorgu dzieciach. <br>- Diabeł w ludzkiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego