Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: Po pierwsze człowiek
Rok: 2003
Badania epidemiologiczne prowadzone w ramach Pol Monic Bis w 2001 roku w populacji prawobrzeżnej Warszawy wykazały, że wykrywalność nadciśnienia wynosiła 65% u mężczyzn i u 79% kobiet. Prawidłową kontrolę nadciśnienie stwierdzono u 8% mężczyzn i 16% kobiet.
Z kolei badani NATPOL III Plus (Nadciśnienie tętnicze w Polsce) wykazały, że wykrywalność nadciśnienia w Polsce w 2002 r. wynosiła 67%, a właściwą kontrolę ciśnienia stwierdzono u 12% badanych.
Powyższe dane wskazują, że wykrywalność nadciśnienia tętniczego i właściwa kontrola nadciśnienia są w naszym kraju wysoce niezadowalające.
Jakie są główne przyczyny nadciśnienia tętniczego?
Obecnie powszechnie akceptowany jest pogląd, że patogeneza nadciśnienia tętniczego jest złożona, wieloczynnikowa
Badania epidemiologiczne prowadzone w ramach Pol Monic Bis w 2001 roku w populacji prawobrzeżnej Warszawy wykazały, że wykrywalność nadciśnienia wynosiła 65% u mężczyzn i u 79% kobiet. Prawidłową kontrolę nadciśnienie stwierdzono u 8% mężczyzn i 16% kobiet.<br>Z kolei badani NATPOL III Plus (Nadciśnienie tętnicze w Polsce) wykazały, że wykrywalność nadciśnienia w Polsce w 2002 r. wynosiła 67%, a właściwą kontrolę ciśnienia stwierdzono u 12% badanych. <br>Powyższe dane wskazują, że wykrywalność nadciśnienia tętniczego i właściwa kontrola nadciśnienia są w naszym kraju wysoce niezadowalające.<br>Jakie są główne przyczyny nadciśnienia tętniczego?<br>Obecnie powszechnie akceptowany jest pogląd, że patogeneza nadciśnienia tętniczego jest złożona, wieloczynnikowa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego