Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 24
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
akcję kupna budynku dla potrzeb gimnazjum.
Był jednym z założycieli klubu sportowego, który przybrał nazwę LZS "Poroniec" (dziś LKS "Poroniec"). Brał żywy udział w życiu kulturalnym Poronina. W 1949 r. za działalność w czasie okupacji został aresztowany i skazany na 7 lat (Warszawa, Sztum, Kraków). W czasie pobytu w więzieniu namalował około 400 obrazów, których los nie jest znany. Po wojnie malował obrazy do kościoła w Szaflarach, Białce, polichromię w Czarnym Dunajcu i Witkowicach.
W 1953 roku został warunkowo zwolniony. W latach pięćdziesiątych był prezesem Związku Plastyków w Zakopanem, członkiem Komisji Rzeczoznawców przy tymże związku.
Został oficjalnie zrehabilitowany i jego zasługi
akcję kupna budynku dla potrzeb gimnazjum.<br>Był jednym z założycieli klubu sportowego, który przybrał nazwę LZS "Poroniec" (dziś LKS "Poroniec"). Brał żywy udział w życiu kulturalnym Poronina. W 1949 r. za działalność w czasie okupacji został aresztowany i skazany na 7 lat (Warszawa, Sztum, Kraków). W czasie pobytu w więzieniu namalował około 400 obrazów, których los nie jest znany. Po wojnie malował obrazy do kościoła w Szaflarach, Białce, polichromię w Czarnym Dunajcu i Witkowicach.<br>W 1953 roku został warunkowo zwolniony. W latach pięćdziesiątych był prezesem Związku Plastyków w Zakopanem, członkiem Komisji Rzeczoznawców przy tymże związku.<br>Został oficjalnie zrehabilitowany i jego zasługi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego