Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Młody Technik
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1971
skąd wówczas weźmie się niezbędny do tego tlen?
Siarkę należy więc spalać w zamkniętym naczyniu przy stałym dopływie tlenu, a powstający dwutlenek siarki musi być z naczynia stale odprowadzany.
Istnieją dwa sposoby spełnienia tych warunków. Pierwszy polega na wytwarzaniu w odbieralniku podciśnienia, dzięki czemu do naczynia, gdzie odbywa się spalanie, napływa stale świeże powietrze. Drugi, prostszy sposób, polega na wtłaczaniu pod lekkim nadciśnieniem świeżego powietrza do naczynia, w którym odbywa się spalanie. Ten właśnie sposób radzimy zastosować. Niezbędną aparaturę zestawimy w sposób przedstawiony na rysunku.
Na trójnogu umieszczamy małą kolbkę, do której wsypujemy 20-30 g rozdrobnionej siarki. Szyjkę zamykamy korkiem
skąd wówczas weźmie się niezbędny do tego tlen?<br>Siarkę należy więc spalać w zamkniętym naczyniu przy stałym dopływie tlenu, a powstający dwutlenek siarki musi być z naczynia stale odprowadzany.<br>Istnieją dwa sposoby spełnienia tych warunków. Pierwszy polega na wytwarzaniu w odbieralniku podciśnienia, dzięki czemu do naczynia, gdzie odbywa się spalanie, napływa stale świeże powietrze. Drugi, prostszy sposób, polega na wtłaczaniu pod lekkim nadciśnieniem świeżego powietrza do naczynia, w którym odbywa się spalanie. Ten właśnie sposób radzimy zastosować. Niezbędną aparaturę zestawimy w sposób przedstawiony na rysunku.<br>Na trójnogu umieszczamy małą kolbkę, do której wsypujemy 20-30 g rozdrobnionej siarki. Szyjkę zamykamy korkiem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego