Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Poznaj świat
Nr: 4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1987
km2 mieszka około 6 tys. osób, z czego 1,6 tys. w głównym miasteczku Masset. W kilku miejscach pozostały z ubiegłego wieku osady-widma opuszczone przed laty przez drwali i wielorybników. Połowę ludności archipelagu stanowią Indianie, którzy tradycyjne zajęcia łączą z pracą w nowych zakładach, na przykład w stacji hodowli narybku łososia pacyficznego.
Najpewniej wyspy nie znajdą się w orbicie intensywnych przemian gospodarczych zachodniej Kanady. Pozostaną raczej regionem wypoczynku wakacyjnego i ograniczonej turystyki, co pozwoli zachować ich cenne walory krajobrazowe.


Z BOMBAJU DO GUDŻARATU
Tekst i zdjęcia Czesław Skorupa
Indie wydają znaczne sumy na import ropy naftowej. Równocześnie jednak są tam
km2 mieszka około 6 tys. osób, z czego 1,6 tys. w głównym miasteczku Masset. W kilku miejscach pozostały z ubiegłego wieku osady-widma opuszczone przed laty przez drwali i wielorybników. Połowę ludności archipelagu stanowią Indianie, którzy tradycyjne zajęcia łączą z pracą w nowych zakładach, na przykład w stacji hodowli narybku łososia pacyficznego. <br>Najpewniej wyspy nie znajdą się w orbicie intensywnych przemian gospodarczych zachodniej Kanady. Pozostaną raczej regionem wypoczynku wakacyjnego i ograniczonej turystyki, co pozwoli zachować ich cenne walory krajobrazowe.&lt;/&gt;<br><br>&lt;page nr=11&gt;<br>&lt;div type="art" sex="m"&gt;&lt;tit&gt;Z BOMBAJU DO GUDŻARATU&lt;/&gt;<br>Tekst i zdjęcia &lt;au&gt;Czesław Skorupa&lt;/&gt;<br>Indie wydają znaczne sumy na import ropy naftowej. Równocześnie jednak są tam
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego