Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 44
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
dwóch latach został służbowo przeniesiony do Wadowic - w tamtejszym gimnazjum jego uczniem był między innymi Karol Wojtyła. W okresie okupacji uczestniczył w tajnym nauczaniu.
Po wojnie związany był z Teatrem Ludowym i Teatrzykiem Kukiełkowym w Wałbrzychu, komponował dla Teatru Rapsodycznego w Krakowie. Na Podhale wrócił w 1951 roku, objął posadę nauczyciela w nowotarskiej Szkole Muzycznej. Prowadził klasę skrzypiec, orkiestrę szkolną i chór. Wtedy też najwięcej tworzył - w tym okresie powstały utwory oparte na motywach podhalańskich. Inspirowała go również muzyka kaszubska i śląska. Zmarł 26 czerwca 1988 roku.
Titz pozostawił po sobie około 300 kompozycji, które jednak nigdy nie były szerzej znane
dwóch latach został służbowo przeniesiony do Wadowic - w tamtejszym gimnazjum jego uczniem był między innymi Karol Wojtyła. W okresie okupacji uczestniczył w tajnym nauczaniu.<br>Po wojnie związany był z Teatrem Ludowym i Teatrzykiem Kukiełkowym w Wałbrzychu, komponował dla Teatru Rapsodycznego w Krakowie. Na Podhale wrócił w 1951 roku, objął posadę nauczyciela w nowotarskiej Szkole Muzycznej. Prowadził klasę skrzypiec, orkiestrę szkolną i chór. Wtedy też najwięcej tworzył - w tym okresie powstały utwory oparte na motywach podhalańskich. Inspirowała go również muzyka kaszubska i śląska. Zmarł 26 czerwca 1988 roku.<br>Titz pozostawił po sobie około 300 kompozycji, które jednak nigdy nie były szerzej znane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego