Typ tekstu: Książka
Autor: Kozłowski Stefan
Tytuł: Ekorozwój - wyzwanie XXI wieku
Rok: 2000
rąk ludzkich winien być: trwały, oszczędny, bezpieczny i piękny. Zagubiło się pojęcie ascezy w sposobie życia i kształtowania swoich pragnień. Należy więc postawić pytanie, jakie przyczyny i motywy doprowadziły do wymyślenia i zrealizowania tych technologii?
Należy tu wymienić dwie główne przyczyny: zmiany zachodzące w nurtach filozoficznych i powstanie tzw. myślenia naukowego i obiektywnego.

Zmiany w nurtach filozoficznych

Rozpatrując zmiany zachodzące w głównych nurtach myśli filozoficznej można wyodrębnić następujące etapy w porządku historycznym (Górka, Poskrobko, Radecki, 1991):
1. Idea pełnej jedności człowieka i przyrody występuje w pierwotnych religiach animistycznych, w których dominował kult zjawisk przyrody. Człowiek nie był oddzielony od świata przyrody
rąk ludzkich winien być: trwały, oszczędny, bezpieczny i piękny. Zagubiło się pojęcie ascezy w sposobie życia i kształtowania swoich pragnień. Należy więc postawić pytanie, jakie przyczyny i motywy doprowadziły do wymyślenia i zrealizowania tych technologii?<br>Należy tu wymienić dwie główne przyczyny: zmiany zachodzące w nurtach filozoficznych i powstanie tzw. myślenia naukowego i obiektywnego.<br><br>&lt;tit&gt;Zmiany w nurtach filozoficznych&lt;/&gt;<br><br>Rozpatrując zmiany zachodzące w głównych nurtach myśli filozoficznej można wyodrębnić następujące etapy w porządku historycznym (Górka, Poskrobko, Radecki, 1991):<br>1. Idea pełnej jedności człowieka i przyrody występuje w pierwotnych religiach animistycznych, w których dominował kult zjawisk przyrody. Człowiek nie był oddzielony od świata przyrody
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego