Typ tekstu: Książka
Autor: Zarzycki Jan
Kuryszko Jan
Tytuł: Anatomia mikroskopowa zwierząt i człowieka
Rok: 1995
współczulnego należą: 1. ośrodki znajdujące się w istocie szarej rdzenia kręgowego, 2. pień nerwu współczulnego, 3. nerwy obwodowe ze splotami i zwojami obwodowymi (przedkręgowymi).
Do układu przywspółczulnego należą: 1. ośrodki w śródmózgowiu, rdzeniu przedłużonym oraz w części krzyżowej rdzenia kręgowego, 2. zwoje i włókna przywspółczulne, które biegną w obrębie niektórych nerwów czaszkowych (III, VII, IX) i nerwów rdzeniowych oraz wchodzą w skład nerwu błędnego - n. vagus (X) i nerwu miednicznego - n. pelvicus.
Włókna przywspółczulne pod względem morfologicznym nie różnią się od włókien współczulnych. 271


Rozdział X
Powłoka wspólna ciała
(integumentum commune)
Wspólną powłokę ciała (integumentum commune) stanowi skóra, która odgranicza organizm
współczulnego należą: 1. ośrodki znajdujące się w istocie szarej rdzenia kręgowego, 2. pień nerwu współczulnego, 3. nerwy obwodowe ze splotami i zwojami obwodowymi (przedkręgowymi).<br>Do układu przywspółczulnego należą: 1. ośrodki w śródmózgowiu, rdzeniu przedłużonym oraz w części krzyżowej rdzenia kręgowego, 2. zwoje i włókna przywspółczulne, które biegną w obrębie niektórych nerwów czaszkowych (III, VII, IX) i nerwów rdzeniowych oraz wchodzą w skład nerwu błędnego - n. vagus (X) i nerwu miednicznego - n. pelvicus.<br>Włókna przywspółczulne pod względem morfologicznym nie różnią się od włókien współczulnych. 271<br><br><br>Rozdział X<br>Powłoka wspólna ciała<br>(integumentum commune)<br>Wspólną powłokę ciała (integumentum commune) stanowi skóra, która odgranicza organizm
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego