Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2908
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
uczy skomplikowanych zagrań niż nowych słówek i konwersacji. Nie marnuje więc czasu na opowiadanie kawałów, pokazuje to, co umie najlepiej. Znajomość żargonu bilardowego wystarcza, by nawiązać kontakt z publicznością i porozumieć się z innymi graczami.
Mimo że Polak jest zazwyczaj faworytem turnieju, inni gracze odnoszą się doń z sympatią. Zapewne nie bez znaczenia jest to, że organizatorzy opłacają im koszty podróży i każdy dostaje tę samą kwotę za udział w turnieju. Można wygrać tylko puchar i tytuł mistrza świata. Wołkowski zna większość światowej czołówki poolowców i snookerzystów: Steve'a Davisa, Mike'a Masseya, Ralfa Souqueta, Olivera Ortmanna czy Francesco Bustamante.
- To mili ludzie, wymieniają poglądy
uczy skomplikowanych zagrań niż nowych słówek i konwersacji. Nie marnuje więc czasu na opowiadanie kawałów, pokazuje to, co umie najlepiej. Znajomość żargonu bilardowego wystarcza, by nawiązać kontakt z publicznością i porozumieć się z innymi graczami.<br>Mimo że Polak jest zazwyczaj faworytem turnieju, inni gracze odnoszą się doń z sympatią. Zapewne nie bez znaczenia jest to, że organizatorzy opłacają im koszty podróży i każdy dostaje tę samą kwotę za udział w turnieju. Można wygrać tylko puchar i tytuł mistrza świata. Wołkowski zna większość światowej czołówki &lt;orig&gt;poolowców&lt;/&gt; i &lt;orig&gt;snookerzystów&lt;/&gt;: &lt;name type="person"&gt;Steve'a Davisa&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Mike'a Masseya&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Ralfa Souqueta&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Olivera Ortmanna&lt;/&gt; czy &lt;name type="person"&gt;Francesco Bustamante&lt;/&gt;.<br>- &lt;q&gt;To mili ludzie, wymieniają poglądy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego