Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
w bardzo zróżnicowanym, zalesionym terenie u stóp Brzuchowej Góry. We wsi zachowało się kilka chałup szachulcowych. Neogotycki kościół z 1914.
Przy kościele dwa głazy narzutowe.
1km od wsi Brzuchowa Góra, najwyższe wzniesienie woj. pilskiego (208m n.p.m.), wg tradycji słowiańskie miejsce kultu religijnego.
5km na pn. zach. od Kiełpina, nie opodal folwarku Grodno, w lesie, położona jest interesująca grupa 40 bloków skalnych ułożonych w krąg.
Pośrodku kręgu znajdują się dwa większe głazy o wys. 3m i szer. 1,5m.
Wg legendy są to zaklęci w kamienie mieszkańcy Grodna.
Wyjazd szosą na pn. wsch. (kierunek Człuchów).

40km Po prawej, na skraju lasu
w bardzo zróżnicowanym, zalesionym terenie u stóp Brzuchowej Góry. We wsi zachowało się kilka chałup szachulcowych. Neogotycki kościół z 1914.<br>Przy kościele dwa głazy narzutowe.<br> 1km od wsi Brzuchowa Góra, najwyższe wzniesienie woj. pilskiego (208m n.p.m.), wg tradycji słowiańskie miejsce kultu religijnego.<br> 5km na pn. zach. od Kiełpina, nie opodal folwarku Grodno, w lesie, położona jest interesująca grupa 40 bloków skalnych ułożonych w krąg.<br>Pośrodku kręgu znajdują się dwa większe głazy o wys. 3m i szer. 1,5m.<br>Wg legendy są to zaklęci w kamienie mieszkańcy Grodna.<br>Wyjazd szosą na pn. wsch. (kierunek Człuchów).<br><br>40km Po prawej, na skraju lasu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego