Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
Papieża Feuerbachu, który twierdził, że antropologia jest kluczem do teologii i że teologia do antropologii winna być sprowadzona.
Myśl Jana Pawła II drąży tę samą sprawę od drugiej strony: oto teologia jest kluczem do antropologii, człowiek bowiem został stworzony "na obraz i podobieństwo Boga".
Tak więc jest jasne, że człowiek nie rozumie siebie, to znaczy - idąc za świętym Augustynem - nie umie znaleźć swojego powołania, dopóki nie odnajdzie Tego, Który jest jego prawdziwym Dobrem.
Dopiero teraz, odsłoniwszy metodę papieskiej pracy, możemy zagłębiać się w studiowanie poszczególnych poruszonych przezeń zagadnień.
Oczywiście byłoby niepodobieństwem, gdybym je wszystkie omawiał, zadaniem recenzji nie jest streszczanie książki
Papieża Feuerbachu, który twierdził, że antropologia jest kluczem do teologii i że teologia do antropologii winna być sprowadzona.<br>Myśl Jana Pawła II drąży tę samą sprawę od drugiej strony: oto teologia jest kluczem do antropologii, człowiek bowiem został stworzony "na obraz i podobieństwo Boga".<br>Tak więc jest jasne, że człowiek nie rozumie siebie, to znaczy - idąc za świętym Augustynem - nie umie znaleźć swojego powołania, dopóki nie odnajdzie Tego, Który jest jego prawdziwym Dobrem.<br>Dopiero teraz, odsłoniwszy metodę papieskiej pracy, możemy zagłębiać się w studiowanie poszczególnych poruszonych przezeń zagadnień.<br>Oczywiście byłoby niepodobieństwem, gdybym je wszystkie omawiał, zadaniem recenzji nie jest streszczanie książki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego