Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
nowych sztucznych pierwiastków transuranowych. Pięć spośród piętnastu tych pierwiastków otrzymano w ten sposób.
Ameryk ((...)) został uzyskany przez Seaborga i współpracowników w 1944 r. w wyniku bombardowania uranu cząstkami w cyklotronie ((...))
Kiur 96 ((...)) został również wytworzony przez Seaborga i wsp. w 1944 r. w cyklotronie ((...)) Podobnie jak ameryk, 96 ((...)) został otrzymany nieco później w reaktorze jądrowym w konsekwencji reakcji wychwytu radiacyjnego (n , ) i samorzutnych rozpadów : ((...))
Berkel ((...)) został wytworzony w cyklotronie przez grupę Seaborga w 1949 r. przez bombardowanie kilku miligramów ((...)) uzyskanego z ((...)) w reaktorze ((...))
Kaliforn 98 ((...)) podobnie jak berkel, został wytworzony w cyklotronie w Berkeley przez bombardowanie kilkumikrogramowej tarczy ((...)) cząstkami ((...)) (1950 r
nowych sztucznych pierwiastków transuranowych. Pięć spośród piętnastu tych pierwiastków otrzymano w ten sposób.<br> Ameryk ((...)) został uzyskany przez Seaborga i współpracowników w 1944 r. w wyniku bombardowania uranu cząstkami w cyklotronie ((...))<br> Kiur 96 ((...)) został również wytworzony przez Seaborga i wsp. w 1944 r. w cyklotronie ((...)) Podobnie jak ameryk, 96 ((...)) został otrzymany nieco później w reaktorze jądrowym w konsekwencji reakcji wychwytu radiacyjnego (n , ) i samorzutnych rozpadów : ((...))<br> Berkel ((...)) został wytworzony w cyklotronie przez grupę Seaborga w 1949 r. przez bombardowanie kilku miligramów ((...)) uzyskanego z ((...)) w reaktorze ((...))<br> Kaliforn 98 ((...)) podobnie jak berkel, został wytworzony w cyklotronie w Berkeley przez bombardowanie kilkumikrogramowej tarczy ((...)) cząstkami ((...)) (1950 r
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego