Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 11
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
krotny medalista mistrzostw świata. Pitkainen, Kirvesniemi - same sławy światowego narciarstwa. Obok nich startowało wielu innych, wśród nich Polak Józef Łuszczek, kierowany przez trenera Edwarda Budnego. Józef Łuszczek tak wspomina swój najlepszy start w życiu:

- Już w grudniu był puchar świata w Szwajcarii, w Le Brassus i tam byłem drugi, przegrałem niedużo, bo jedną sekundę. W 1977 na Spartakiadzie Armii Zaprzyjaźnionych byłem drugi, wygrałem wtedy z dwoma mistrzami olimpijskimi: Bażukowem i Sawieliewem z ZSRR. Startowało tam wielu bardzo dobrych zawodników. Już wtedy byłem w znakomitej formie. Zresztą ze Spartakiad mam cztery medale. Po Le Brassus siła już była. Wiadomo, że do kandydatów
krotny medalista mistrzostw świata. Pitkainen, Kirvesniemi - same sławy światowego narciarstwa. Obok nich startowało wielu innych, wśród nich Polak Józef Łuszczek, kierowany przez trenera Edwarda Budnego. Józef Łuszczek tak wspomina swój najlepszy start w życiu:<br><br>&lt;who2&gt;- Już w grudniu był puchar świata w Szwajcarii, w Le Brassus i tam byłem drugi, przegrałem niedużo, bo jedną sekundę. W 1977 na Spartakiadzie Armii Zaprzyjaźnionych byłem drugi, wygrałem wtedy z dwoma mistrzami olimpijskimi: Bażukowem i Sawieliewem z ZSRR. Startowało tam wielu bardzo dobrych zawodników. Już wtedy byłem w znakomitej formie. Zresztą ze Spartakiad mam cztery medale. Po Le Brassus siła już była. Wiadomo, że do kandydatów