Typ tekstu: Książka
Autor: Sekuła Helena
Tytuł: Ślad węża
Rok: 2004
dla szaraków. Przyjdą, objedzą rozsady, nagubią bobków i pokicają z powrotem.
Karolina nie jest nieczuła na piękno, ale na pierwszym miejscu stawia wymierne korzyści. Siostra ma skromne środki, z tego kawałka ziemi mogłaby mieć jakieś pieniądze, dzięki niezwykłej urodzie lub starannej uprawie, chociaż grunta tu poza wszelką klasą.
- jakaś ty niepodobna do mnie - Karolina brodzi w gąszczu traw.
Byłoby dość okropnie gdyby babka przypominała Babona - otrząsa się Ula po drugiej stronie państwowego parkanu, na stanowisku krwawo wydrążonym wśród kłujących skłębionych jeżyn.
- Natomiast Ulka robi się podobna do Bogny - stwierdza Karolina.
Ulka nadstawia słuchy. Lubi gdy się o niej mówi i nie
dla szaraków. Przyjdą, objedzą rozsady, nagubią bobków i pokicają z powrotem.<br>Karolina nie jest nieczuła na piękno, ale na pierwszym miejscu stawia wymierne korzyści. Siostra ma skromne środki, z tego kawałka ziemi mogłaby mieć jakieś pieniądze, dzięki niezwykłej urodzie lub starannej uprawie, chociaż grunta tu poza wszelką klasą.<br>- jakaś ty niepodobna do mnie - Karolina brodzi w gąszczu traw.<br>Byłoby dość okropnie gdyby babka przypominała Babona - otrząsa się Ula po drugiej stronie państwowego parkanu, na stanowisku krwawo wydrążonym wśród kłujących skłębionych jeżyn.<br>- Natomiast Ulka robi się podobna do Bogny - stwierdza Karolina.<br>Ulka nadstawia słuchy. Lubi gdy się o niej mówi i nie
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!