Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
się lubi, a sukces przyjdzie sam.

Zakazane słowa
Istnieją zwroty, których nie używają prawdziwi profesjonaliści. Unikaj ich także ty. Ich używanie grozi utratą uznania u szefa lub poważania wśród współpracowników. Czas najwyższy więc, byś poznała słowa, których powinnaś wystrzegać się w pracy.
1. "Nie mogę" - to stwierdzenie uznawane za całkowicie nieprofesjonalne i lekceważące rozmówcę. Najczęściej odpowiadasz tak, kiedy jeszcze jedna "sprawa do załatwienia" w twoim grafiku spowoduje, że rodzina posądzi cię o pracoholizm. Zamiast kategorycznie odmawiać, zaproponuj: "Jeżeli ktoś załatwi sprawę raportu dla pana X, to będę mogła się tym zająć".
2. "To nie moja wina" - zwrot, który ma usprawiedliwić twój
się lubi, a sukces przyjdzie sam. <br><br>Zakazane słowa<br>Istnieją zwroty, których nie używają prawdziwi profesjonaliści. Unikaj ich także ty. Ich używanie grozi utratą uznania u szefa lub poważania wśród współpracowników. Czas najwyższy więc, byś poznała słowa, których powinnaś wystrzegać się w pracy.<br>1. "Nie mogę" - to stwierdzenie uznawane za całkowicie nieprofesjonalne i lekceważące rozmówcę. Najczęściej odpowiadasz tak, kiedy jeszcze jedna "sprawa do załatwienia" w twoim grafiku spowoduje, że rodzina posądzi cię o pracoholizm. Zamiast kategorycznie odmawiać, zaproponuj: "Jeżeli ktoś załatwi sprawę raportu dla pana X, to będę mogła się tym zająć".<br>2. "To nie moja wina" - zwrot, który ma usprawiedliwić twój
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego