Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 39
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
rolnicza z VAT. Owszem, kupcy będą wystawiać faktury, na których wszystko będzie wyglądało pięknie, ale wcale nie będą od razu przelewać pieniędzy. Będą mieli towar, a pieniądze włożą do banku, gdzie przez miesiąc albo dwa będą im przynosiły znacznie większe dochody, niż zapłacą w końcu rolnikowi.

- Oczywiście, mogę podać takiego nieuczciwego kupca do sądu, ale po pierwsze nikt go nie skaże za to, że nie zapłacił 15 zł VAT od 500 zł rachunku, a po drugie nie będę miał na ropę, żeby dojechać do sądu - mówi Józef Kalinowski, handlujący na Obornickiej ziemniakami spod Ostrowa Wielkopolskiego.

Obornicka wie też dobrze, po co
rolnicza z VAT. Owszem, kupcy będą wystawiać faktury, na których wszystko będzie wyglądało pięknie, ale wcale nie będą od razu przelewać pieniędzy. Będą mieli towar, a pieniądze włożą do banku, gdzie przez miesiąc albo dwa będą im przynosiły znacznie większe dochody, niż zapłacą w końcu rolnikowi.<br><br>- Oczywiście, mogę podać takiego nieuczciwego kupca do sądu, ale po pierwsze nikt go nie skaże za to, że nie zapłacił 15 zł VAT od 500 zł rachunku, a po drugie nie będę miał na ropę, żeby dojechać do sądu - mówi Józef Kalinowski, handlujący na Obornickiej ziemniakami spod Ostrowa Wielkopolskiego.<br><br>Obornicka wie też dobrze, po co
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego