Typ tekstu: Książka
Autor: Zaniewski Andrzej
Tytuł: Król Tanga
Rok: 1997
rozumie... Bolesne jest również i to, że cierpienie rozkłada się niesprawiedliwie..
Iw nie rozumiała, po co jasnowidz mówi to wszystko. Słowa wydawały się jej obce i niepotrzebne - takie raniące, ostre okruchy.
- Po co pan mi o tym opowiada? - zapytała nieśmiało.
- Twoje życie nigdy nie należy tylko do ciebie. Życie człowieka nigdy nie jest jego wyłączną własnością. Jesteś tancerką, wspaniałą tancerką, ale nie umiesz nazwać przyczyny tańca ani określić, czym właściwie jest taniec. I dlaczego jest? Czy nie tak?
Nie zwracał uwagi na odpowiedź... Mówił dalej monotonnym głosem:
- Przyczyna tańca ukrywa się w tobie, zrozumiesz to kiedyś. Ale czym jest taniec, zrozumiesz
rozumie... Bolesne jest również i to, że cierpienie rozkłada się niesprawiedliwie..<br> Iw nie rozumiała, po co jasnowidz mówi to wszystko. Słowa wydawały się jej obce i niepotrzebne - takie raniące, ostre okruchy.<br> - Po co pan mi o tym opowiada? - zapytała nieśmiało.<br> - Twoje życie nigdy nie należy tylko do ciebie. Życie człowieka nigdy nie jest jego wyłączną własnością. Jesteś tancerką, wspaniałą tancerką, ale nie umiesz nazwać przyczyny tańca ani określić, czym właściwie jest taniec. I dlaczego jest? Czy nie tak?<br>Nie zwracał uwagi na odpowiedź... Mówił dalej monotonnym głosem:<br>- Przyczyna tańca ukrywa się w tobie, zrozumiesz to kiedyś. Ale czym jest taniec, zrozumiesz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego