Typ tekstu: Książka
Autor: Broszkiewicz Jerzy
Tytuł: Doktor Twardowski
Rok wydania: 1987
Rok powstania: 1978
gwiazdy za mgłą.
Brak jej tchu, serce bije w skroniach, biodrach, gardle.
Pacjent posłusznie wstaje.
Są już w łaz ience.
Genia jeszcze nie wróciła.
Maryla przeżywa podobne chwile jak salowa przed kwadransem: uderzenia krwi do skroni, przypływy duszności.
Zdarzało się jej pomagać w kąpieli niedołężnym staruchom, debilom, inwalidom, kalekom - ale nigdy nie pomyślała o tym, że są to mężczyźni. W tej chwili jest inaczej!
Żeby pokonać zakaz Frankera, musi przede wszystkim doprowadzić pacjenta do pełnego połysku: kąpiel, mycie głowy, golenie, czysta pidżama. Zapach mydła, szamponu, wody po goleniu.
A nie ma tu pacjenta, tylko mężczyzna. Cóż z tego, że chory?
Wanna
gwiazdy za mgłą.<br>Brak jej tchu, serce bije w skroniach, biodrach, gardle.<br>Pacjent posłusznie wstaje.<br>Są już w łaz ience.<br>Genia jeszcze nie wróciła.<br>Maryla przeżywa podobne chwile jak salowa przed kwadransem: uderzenia krwi do skroni, przypływy duszności.<br>Zdarzało się jej pomagać w kąpieli niedołężnym staruchom, debilom, inwalidom, kalekom - ale nigdy nie pomyślała o tym, że są to mężczyźni. W tej chwili jest inaczej!<br>Żeby pokonać zakaz Frankera, musi przede wszystkim doprowadzić pacjenta do pełnego połysku: kąpiel, mycie głowy, golenie, czysta pidżama. Zapach mydła, szamponu, wody po goleniu.<br>A nie ma tu pacjenta, tylko mężczyzna. Cóż z tego, że chory?<br>Wanna
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego