Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Dopiero na miejscu okaże się, czy odbędzie wszystkie planowane spotkania.
- Jego lot do Kijowa to dobra i ważna decyzja. Tam wolna Polska, którą symbolizuje, jest oczekiwana i musi być obecna - komentuje Bogdan Borusewicz, legenda polskiej opozycji.
Ukraińska opozycja cieszy się z przyjazdu Wałęsy. Wątpi tylko, czy Janukowycz zechce się z nim spotkać. - Niechęć do rozmów też może być dla nas ważną informacją. W każdym razie trzeba spróbować - powiedział "Rz" deputowany opozycyjnego Bloku Julii Tymoszenko Anatolij Matwijenko. Nie ukrywał, że lepiej byłoby, gdyby były prezydent RP pojawił się w Kijowie razem z Aleksandrem Kwaśniewskim: obu Janukowycz posłuchałby na pewno.
Anatolij Raczok, dyrektor
Dopiero na miejscu okaże się, czy odbędzie wszystkie planowane spotkania.<br>- Jego lot do &lt;name type="place"&gt;Kijowa&lt;/&gt; to dobra i ważna decyzja. Tam wolna &lt;name type="place"&gt;Polska&lt;/&gt;, którą symbolizuje, jest oczekiwana i musi być obecna - komentuje &lt;name type="person"&gt;Bogdan Borusewicz&lt;/&gt;, legenda polskiej opozycji.<br>Ukraińska opozycja cieszy się z przyjazdu &lt;name type="person"&gt;Wałęsy&lt;/&gt;. Wątpi tylko, czy &lt;name type="person"&gt;Janukowycz&lt;/&gt; zechce się z nim spotkać. - Niechęć do rozmów też może być dla nas ważną informacją. W każdym razie trzeba spróbować - powiedział &lt;name type="org"&gt;"Rz"&lt;/&gt; deputowany opozycyjnego &lt;name type="org"&gt;Bloku Julii Tymoszenko&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Anatolij Matwijenko&lt;/&gt;. Nie ukrywał, że lepiej byłoby, gdyby były prezydent &lt;name type="place"&gt;RP&lt;/&gt; pojawił się w &lt;name type="place"&gt;Kijowie&lt;/&gt; razem z &lt;name type="person"&gt;Aleksandrem Kwaśniewskim&lt;/&gt;: obu &lt;name type="person"&gt;Janukowycz&lt;/&gt; posłuchałby na pewno.<br>&lt;name type="person"&gt;Anatolij Raczok&lt;/&gt;, dyrektor
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego