Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
przez to uwzględnić, komisja doszła do wniosku, że praktyczne zastosowanie do dział przedstawionego wzoru busoli jest niemożliwe".

Lorneta nożycowa wz. P]31 (fot. 4.15)



Z inicjatywą rozpoczęcia prac konstrukcyjnych tego przyrządu wystąpiły zakłady w październiku 1930 r.122 W tym czasie artyleria polska używała aż siedemnaście różnych typów lornet nożycowych produkcji firm francuskich i niemieckich123. Nic też dziwnego, że warunkiem podstawowym przed przystąpieniem do opracowania dokumentacji konstrukcyjnej było ustalenie przez zamawiającego założeń konstrukcyjnych lornety. Wymógł ten spełnił na polecenie Departamentu Uzbrojenia IBMU, który przekazał zakładom wytyczne do skonstruowania polskiej lornety124.
Otrzymane wytyczne oraz wypożyczone wzory lornet francuskich i niemieckich pozwoliły
przez to uwzględnić, komisja doszła do wniosku, że praktyczne zastosowanie do dział przedstawionego wzoru busoli jest niemożliwe"&lt;/&gt;.<br><br>&lt;tit&gt;Lorneta nożycowa wz. P]31 (fot. 4.15)&lt;/&gt;<br><br>&lt;gap&gt;<br><br> Z inicjatywą rozpoczęcia prac konstrukcyjnych tego przyrządu wystąpiły zakłady w październiku 1930 r.122 W tym czasie artyleria polska używała aż siedemnaście różnych typów lornet nożycowych produkcji firm francuskich i niemieckich123. Nic też dziwnego, że warunkiem podstawowym przed przystąpieniem do opracowania dokumentacji konstrukcyjnej było ustalenie przez zamawiającego założeń konstrukcyjnych lornety. Wymógł ten spełnił na polecenie Departamentu Uzbrojenia IBMU, który przekazał zakładom wytyczne do skonstruowania polskiej lornety124.<br>Otrzymane wytyczne oraz wypożyczone wzory lornet francuskich i niemieckich pozwoliły
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego