Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
kilka kolejnych przemian .
Niektóre nuklidy mogą być produkowane w wolnej, a inne w szybkiej skali czasowej. Przykładowo 160˝ nie może być utworzony w wolnej skali czasowej, ponieważ droga do utworzenia tego nuklidu prowadzi przez ((...)) Z drugiej strony 160 nie może być utworzony w szybkiej skali czasowej, ponieważ bogaty w neutrony nuklid o ((...)) będzie tworzył ((...)) jako końcowy produkt rozpadu . Dalszy rozpad do ((...)) nie zajdzie; 160 jest ekranowany przez ((...)).
Tor i uran mogą być również utworzone tylko w szybkiej skali czasowej, bo wolne procesy kończą się na bizmucie. Wiele nuklidów może być jednak tworzonych w obu skalach.
Niektóre nuklidy nie tworzą się w
kilka kolejnych przemian .<br> Niektóre nuklidy mogą być produkowane w wolnej, a inne w szybkiej skali czasowej. Przykładowo 160˝ nie może być utworzony w wolnej skali czasowej, ponieważ droga do utworzenia tego nuklidu prowadzi przez ((...)) Z drugiej strony 160 nie może być utworzony w szybkiej skali czasowej, ponieważ bogaty w neutrony nuklid o ((...)) będzie tworzył ((...)) jako końcowy produkt rozpadu . Dalszy rozpad do ((...)) nie zajdzie; 160 jest ekranowany przez ((...)).<br> Tor i uran mogą być również utworzone tylko w szybkiej skali czasowej, bo wolne procesy kończą się na bizmucie. Wiele nuklidów może być jednak tworzonych w obu skalach.<br> Niektóre nuklidy nie tworzą się w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego