Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 39
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
wiele bardziej bezpieczna od tradycyjnej, choćby dlatego, że tak dokładnie bada się ją zarówno pod kątem człowieka jak i zwierząt. Ulepszenie genetyczne, czyniące ją odporną na choroby i szkodniki, a nawet suszę, mocno ogranicza konieczność ciągłego faszerowania gleby chemią, co spowolni proces degradacji środowiska.

Twierdzi też, że naukowcy nie podzielają obaw ekologów, że w wyniku uwolnienia GMO do środowiska naturalnego mogą powstać na przykład jakieś nieznane dziś superchwasty, które zdominują inne organizmy. Przecież teraz, przy uprawach tradycyjnych, nieustannie pojawiają się nowe generacje szkodników odpornych na dotychczas stosowane środki. Ten proces tak czy owak trwa.


Janusz Krata, biotechnolog

Prof. Dubas sądzi, że
wiele bardziej bezpieczna od tradycyjnej, choćby dlatego, że tak dokładnie bada się ją zarówno pod kątem człowieka jak i zwierząt. Ulepszenie genetyczne, czyniące ją odporną na choroby i szkodniki, a nawet suszę, mocno ogranicza konieczność ciągłego faszerowania gleby chemią, co spowolni proces degradacji środowiska.<br><br>Twierdzi też, że naukowcy nie podzielają obaw ekologów, że w wyniku uwolnienia GMO do środowiska naturalnego mogą powstać na przykład jakieś nieznane dziś &lt;orig&gt;superchwasty&lt;/&gt;, które zdominują inne organizmy. Przecież teraz, przy uprawach tradycyjnych, nieustannie pojawiają się nowe generacje szkodników odpornych na dotychczas stosowane środki. Ten proces tak czy owak trwa.<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;au&gt;Janusz Krata, biotechnolog&lt;/&gt;<br><br>Prof. Dubas sądzi, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego