Typ tekstu: Książka
Autor: Szaniawski Klemens
Tytuł: O nauce, rozumowaniu i wartościach
Rok: 1994
tradycyjna wersja MEU. Za tą ostatnią przemawia w gruncie rzeczy tylko prostota oraz fakt, iż w dość szerokim zakresie zastosowań jest ona wystarczająca.

4. Kryteria podejmowania decyzji w warunkach niepewności

Przedstawione poniżej kryteria mają tę cechę wspólną, iż nie odwołują się do rozkładu prawdopodobieństwa na zbiorze S . Jeśli rozkład taki obiektywnie istnieje i jest decydentowi znany, omawiane kryteria nie znajdują zastosowania (są wówczas niepotrzebne). Jeżeli jednak tak nie jest, to nie zaleca się decydentowi uzależniania decyzji od subiektywnej oceny szans zajścia stanów rzeczy należących do S .
W niniejszym rozdziale sformułujemy poszczególne kryteria oraz omówimy je bez wyraźnego powoływania się na postulaty
tradycyjna wersja MEU. Za tą ostatnią przemawia w gruncie rzeczy tylko prostota oraz fakt, iż w dość szerokim zakresie zastosowań jest ona wystarczająca.<br><br>&lt;tit&gt;4. Kryteria podejmowania decyzji w warunkach niepewności&lt;/&gt;<br><br> Przedstawione poniżej kryteria mają tę cechę wspólną, iż nie odwołują się do rozkładu prawdopodobieństwa na zbiorze S . Jeśli rozkład taki obiektywnie istnieje i jest decydentowi znany, omawiane kryteria nie znajdują zastosowania (są wówczas niepotrzebne). Jeżeli jednak tak nie jest, to nie zaleca się decydentowi uzależniania decyzji od subiektywnej oceny szans zajścia stanów rzeczy należących do S .<br> W niniejszym rozdziale sformułujemy poszczególne kryteria oraz omówimy je bez wyraźnego powoływania się na postulaty
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego