Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 02.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
i Turkmenistanu). Dialekty ujawniają dodatkowo domieszki ormiańskiego i starokapadockiego. Wyznają islam sunnicki (choć są wśród nich szyici i alawici), ale kobietom okazują większy szacunek niż inni muzułmanie. Część z nich to jazydyci, wyznawcy mieszaniny wyznań staroperskich, chrystianizmu i islamu oraz półpoganie czczący żywych bogów. Często bliżsi są wyglądem, mową i obyczajami tym narodom, wśród których żyją, niż sobie samym.

Na irackiej północy, która jest namiastką autonomii i istnieje od końca wojny w Zatoce Perskiej (1991 r.), Kurdowie mają dwie stolice: Irbil i Sulejmaniję. Pierwszą rządzi ród Barzanich, drugą Talabanich. Obydwa są skłócone.

Do klęski Turków pod Wiedniem (1683 r.) mieli około
i Turkmenistanu). Dialekty ujawniają dodatkowo domieszki ormiańskiego i starokapadockiego. Wyznają islam sunnicki (choć są wśród nich szyici i alawici), ale kobietom okazują większy szacunek niż inni muzułmanie. Część z nich to jazydyci, wyznawcy mieszaniny wyznań staroperskich, chrystianizmu i islamu oraz półpoganie czczący żywych bogów. Często bliżsi są wyglądem, mową i obyczajami tym narodom, wśród których żyją, niż sobie samym.<br><br>Na irackiej północy, która jest namiastką autonomii i istnieje od końca wojny w Zatoce Perskiej (1991 r.), Kurdowie mają dwie stolice: Irbil i Sulejmaniję. Pierwszą rządzi ród Barzanich, drugą Talabanich. Obydwa są skłócone.<br><br>Do klęski Turków pod Wiedniem (1683 r.) mieli około
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego