Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 1121
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1966
artystów - sędziwego (92 lata) rzeźbiarza Konienkowa i malarza Sariana.


CZY POGODA POD PSEM?
Jest to jubileuszowa SETNA prognoza miesięczna ZYGMUNTA PROROKA. Pierwsza ukazała się w ., w lipcu 1958. Próbowaliśmy ocenić trafność; okazało się że jako udane (mniej lub bardziej) można zakwalifikować 74 prognozy. Ponieważ szanse sprawdzalności przy prognozach miesięcznych meteorologia ocenia na 65% - gratulujemy.
Październik, jak to październik. Da nam krótkie okresy słońca i ciepła (babie lato), w całości jednak nie będzie chyba lepszy od września:
- Czy faktycznie nie ma widoków na dłuższy okres dobrej pogody?
- Kiedy piszemy te słowa (23 września), duża część Europy, w tym także Polska, pozostaje w
artystów - sędziwego (92 lata) rzeźbiarza Konienkowa i malarza Sariana.&lt;/div&gt; <br>&lt;gap&gt; <br><br>&lt;page nr=3&gt; &lt;div&gt;&lt;tit&gt;CZY POGODA POD PSEM?&lt;/tit&gt; <br>&lt;intro&gt;Jest to jubileuszowa &lt;hi&gt;SETNA&lt;/hi&gt; prognoza miesięczna &lt;hi&gt;ZYGMUNTA PROROKA&lt;/hi&gt;. Pierwsza ukazała się w &lt;gap&gt;., w lipcu 1958. Próbowaliśmy ocenić trafność; okazało się że jako udane (mniej lub bardziej) można zakwalifikować 74 prognozy. Ponieważ szanse sprawdzalności przy prognozach miesięcznych meteorologia ocenia na 65% - &lt;hi&gt;gratulujemy&lt;/hi&gt;.&lt;/intro&gt; <br>Październik, jak to październik. Da nam krótkie okresy słońca i ciepła (babie lato), w całości jednak nie będzie chyba lepszy od września:<br>- &lt;who4&gt;Czy faktycznie nie ma widoków na dłuższy okres dobrej pogody?&lt;/&gt;<br>- &lt;who3&gt;Kiedy piszemy te słowa (23 września), duża część Europy, w tym także Polska, pozostaje w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego