Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
przez przydzielony przez dyrektora lub premiera mnożnik. Zespół proponuje wprowadzić większą uznaniowość dyrektorów w przyznawaniu pensji i powrócić do "systemu widełkowego". Ma to motywować urzędników. - To powrót do zasad sprzed 1999 r. Przepis doprowadzi do tego, że pensje nie będą automatycznie waloryzowane co roku, lecz podwyżka będzie zależeć od przełożonych - ocenia Pastwa.


Wstępne wyniki egzaminów na unijnych urzędników
Polacy słabo przygotowani

Najostrzej o pracę w unijnych instytucjach będą konkurować kandydaci z Polski, Czech i Węgier. Ze wstępnych wyników egzaminów, do których dotarła "Rz", wynika, że zdecydowanie najlepiej wypadli nasi kandydaci na audytorów.
W Brukseli zakończyło się sprawdzanie testów, które odbyły się
przez przydzielony przez dyrektora lub premiera mnożnik. Zespół proponuje wprowadzić większą uznaniowość dyrektorów w przyznawaniu pensji i powrócić do &lt;q&gt;"systemu widełkowego"&lt;/&gt;. Ma to motywować urzędników. &lt;q&gt;- To powrót do zasad sprzed 1999 r. Przepis doprowadzi do tego, że pensje nie będą automatycznie waloryzowane co roku, lecz podwyżka będzie zależeć od przełożonych&lt;/&gt; - ocenia &lt;name type="person"&gt;Pastwa&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;Wstępne wyniki egzaminów na unijnych urzędników&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Polacy słabo przygotowani&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Najostrzej o pracę w unijnych instytucjach będą konkurować kandydaci z &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Czech&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Węgier&lt;/&gt;. Ze wstępnych wyników egzaminów, do których dotarła &lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt;, wynika, że zdecydowanie najlepiej wypadli nasi kandydaci na audytorów.&lt;/&gt;<br>W &lt;name type="place"&gt;Brukseli&lt;/&gt; zakończyło się sprawdzanie testów, które odbyły się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego