Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Socjologiczne
Nr: 4
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1976
przecinające" granice klas niż zróżnicowania między poszczególnymi klasami i warstwami. Stąd zmienne bardziej "neutralne" z klasowego punktu widzenia, jak "środowisko rodzinne", "pochodzenie środowiskowe", "miejsce urodzenia" itp., które chociaż zwierają elementy treści zmiennej "pochodzenie społeczne", ale nie są z nią tożsame. Oto przykład ilustrujący takie stanowisko:
"W sposobie realizacji czasu wolnego odbijają się [...] tradycje kulturowe środowiska, w którym jednostka wychowywała się, panujące w nich normy obyczajowe i stereotypy oceny człowieka, a także uznawana w nich hierarchia wartości".
Dalej jednak treści te zostają ujęte w kategoriach "tradycji klasowo-warstwowych".
Egzemplifikacji stanowiska trzeciego rodzaju można szukać w takich, przykładowo traktowanych, sformułowaniach;
"[...] pochodzenie społeczne w
przecinające" granice klas niż zróżnicowania między poszczególnymi klasami i warstwami. Stąd zmienne bardziej "neutralne" z klasowego punktu widzenia, jak "środowisko rodzinne", "pochodzenie środowiskowe", "miejsce urodzenia" itp., które chociaż zwierają elementy treści zmiennej "pochodzenie społeczne", ale nie są z nią tożsame. &lt;page nr=17&gt; Oto przykład ilustrujący takie stanowisko:<br>"W sposobie realizacji czasu wolnego odbijają się [...] tradycje kulturowe środowiska, w którym jednostka wychowywała się, panujące w nich normy obyczajowe i stereotypy oceny człowieka, a także uznawana w nich hierarchia wartości".<br>Dalej jednak treści te zostają ujęte w kategoriach "tradycji klasowo-warstwowych".<br>Egzemplifikacji stanowiska trzeciego rodzaju można szukać w takich, przykładowo traktowanych, sformułowaniach;<br>"[...] pochodzenie społeczne w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego