Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pamiętnik Literacki
Nr: 11
Miejsce wydania: Londyn
Rok: 1987
i licznymi medalami polskimi, francuskimi i brytyjskimi.
Był poetą i debiutował w r. 1947 zbiorkiem wierszy Airmail, a w r. 1972 otrzymał nagrodę Związku Pisarzy za zbiorek Sekundy i wieki. Przez kilka lat był redaktorem Skrzydeł, do ostatnich dni życia zajmował się wydaniem Antologii prozy i poezji lotniczej i zdążył oddać ją do druku. Przez kilka lat pełnił funkcję skarbnika w zarządzie naszego Związku.
Już po złamaniu tomu otrzymaliśmy wiadomość o śmierci Bolesława Kobrzyńskiego i Heleny Heinsdorf. Ich nekrologi ukażą się w tomie następnym.

strona 87



SŁOWNIK PISARZY POLSKICH NA OBCZYŹNIE

W tomie niniejszym, obok biogramów pisarzy żyjących, stale zamieszkałych poza
i licznymi medalami polskimi, francuskimi i brytyjskimi.<br>Był poetą i debiutował w r. 1947 zbiorkiem wierszy Airmail, a w r. 1972 otrzymał nagrodę Związku Pisarzy za zbiorek Sekundy i wieki. Przez kilka lat był redaktorem Skrzydeł, do ostatnich dni życia zajmował się wydaniem Antologii prozy i poezji lotniczej i zdążył oddać ją do druku. Przez kilka lat pełnił funkcję skarbnika w zarządzie naszego Związku.<br>Już po złamaniu tomu otrzymaliśmy wiadomość o śmierci Bolesława Kobrzyńskiego i Heleny Heinsdorf. Ich nekrologi ukażą się w tomie następnym.&lt;/&gt;<br><br>strona 87<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;SŁOWNIK PISARZY POLSKICH NA OBCZYŹNIE&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;W tomie niniejszym, obok biogramów pisarzy żyjących, stale zamieszkałych poza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego