Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
węglowy impregnowany jodem. Zadaniem tej warstwy jest zatrzymanie siarkowodoru w postaci siarki elementarnej. Disiarczek węgla jest adsorbowany przez drobnoporowaty węgiel aktywny w warstwie drugiej (górnej).
Warstwę Górną regeneruje się parą wodną. Sorbent z warstwy dolnej jest poddawany ekstrakcji disiarczkiem węgla. Jego odparowanie umożliwia odzyskiwanie czystej siarki.
Stężenia zanieczyszczeń w gazach odlotowych można zmniejszyć do poziomu1 mg/m3H2S i 50 mg/m3CS2 . Metodę charakteryzują następujące wskaźniki techniczno-ekonomiczne, podane jako zużycie mediów na 1 Mg odzyskiwanego disiarczku węgla:
- para wodna: 10 Mg
- woda chłodząca: 150 m3
- węgiel aktywny: 2 kg
- jod: 0,5 kg
- energia elektryczna: 700 kWh
11.3.2.2
węglowy impregnowany jodem. Zadaniem tej warstwy jest zatrzymanie siarkowodoru w postaci siarki elementarnej. Disiarczek węgla jest adsorbowany przez drobnoporowaty węgiel aktywny w warstwie drugiej (górnej).<br>Warstwę Górną regeneruje się parą wodną. Sorbent z warstwy dolnej jest poddawany ekstrakcji disiarczkiem węgla. Jego odparowanie umożliwia odzyskiwanie czystej siarki.<br>Stężenia zanieczyszczeń w gazach odlotowych można zmniejszyć do poziomu1 mg/m3H2S i 50 mg/m3CS2 . Metodę charakteryzują następujące wskaźniki techniczno-ekonomiczne, podane jako zużycie mediów na 1 Mg odzyskiwanego disiarczku węgla:<br>- para wodna: 10 Mg<br>- woda chłodząca: 150 m3<br>- węgiel aktywny: 2 kg<br>- jod: 0,5 kg<br>- energia elektryczna: 700 kWh<br>&lt;tit&gt;11.3.2.2
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego